Skip to content
Sırt ağrısı riski altında mısınız? Rahatlamanın 25 Doğal Yolu

Sırt ağrısı riski altında mısınız? Rahatlamanın 25 Doğal Yolu

Sırt Ağrısı için En İyi Egzersiz Hakkında Bilgi

Sırt ağrısı: Basit bir ifadeyle, sırt veya omurga ağrısı bizi iki şekilde tehdit edebilir. İlk (ve en endişe verici) faktörler kontrol edemediğimiz faktörlerdir. Bu şunları içerebilir:

 • Orta yaşlı veya daha yaşlı olmak
 • Ailede sırt ağrısı öyküsü olması
 • Daha önce sırt yaralanması geçirmiş olmak
 • Hamile olmak. Bir kadının sırtını bir bebek taşıyarak önemli ölçüde stresli
 • Omurganın kompresyon kırığı olması
 • Daha önce sırt cerrahisi geçirmiş olmak
 • Konjenital omurga problemleri (doğumdan beri var olan problemler).
 • Kontrol edilemeyen risk faktörleri çoğu zaman en fazla endişeye neden olsa da, sırt ağrısı veya ağrısı yaşayan insanların çoğunluğu dış / yaşam tarzı etkilerinin bir sonucu olarak bunu yapar. İnsanların% 80’inin bir noktada sırt ağrısından muzdarip olduğunu unutmayın. % 80’inden insanların doğumundan beri sadece küçük bir kısmı sırt problemleri yaşayacaktı, hamile kaldı ya da omurganın kompresyon kırıkları yaşadı. Kontrol edilemeyen riskler nedeniyle sadece küçük bir yüzde sırt problemleri yaşayabilirdi. Başka bir deyişle, birçok insan yaptıkları yaşam tarzı seçimleri nedeniyle sırt ağrısı geliştirme riski altındadır. Bunlar şunları içerebilir:
 • Yeterli egzersiz yapmamak. Düzenli egzersiz, sırt ağrısını önlemenin / yönetmenin en etkili yollarından biridir.
 • Uzun süre oturma, ağır kaldırma, eğilme veya bükülme gerektiren bir iş veya aktivite yapmak.
 • Sigara içmek. Sigara içen insanların sırt ağrısı geliştirme olasılığı daha yüksektir.
 • Aşırı kilolu olmak. Özellikle bel çevresinde aşırı vücut ağırlığı, omurgada aşırı kaslara, zayıf kaslara, zayıf esnekliğe ve ağrıya neden olabilir.
 • Duruş zayıf. Kayma veya eğilme sırt ağrısına neden olabilir ve mevcut gergin veya yaralı sırtları kötüleştirebilir. Doğru duruş genellikle kulaklarınızın, omuzlarınızın ve kalçalarınızın düz bir çizgide olduğu anlamına gelir. Bu duruş size ağrıya neden oluyorsa, sırtınızdaki bir disk veya kemik ile ilgili bir sorun gibi başka bir durumunuz olabilir.
 • Stres altında olmak. Stres ve diğer duygusal faktörler sırt ağrısında, özellikle kronik bel ağrısında önemli bir rol oynayabilir. Birçok insan stres altındayken doğal olarak sırt kaslarını sıkılaştırır.
 • Bazı sporları oynamak. Kayak, snowboard, kızak, kızak ve jimnastik gibi yüksek yoğunluklu aktiviteler yüksek yaralanma riskiyle karşı karşıyadır. Güreş ve futbol ve ragbi gibi diğer temas sporları da yaralanmalar nedeniyle sırt problemleri geliştirme riskini artırır. Bu yaralanmalar, sırtın doğrudan yaralanması veya vücudun sırtında anormal strese neden olan diğer kısımlarının yaralanması ile Sırt ağrısı neden olabilir.

Sırt ağrısı yaygın olsa da, normal olmadığını hatırlamak önemlidir. Acı, vücudunuzun size bir şeylerin doğru olmadığını söylemenin yoludur. Henüz bulamadıysanız bile sırt ağrınızın her zaman bir nedeni olacaktır.

Bugün Sırt ağrısı Azaltmanın 25 Doğal Yolu

Sırt ağrısı hafifletmenin 25 doğal yolunun ilk grubu gerilmeyi içerir. Bunu yapmak için her pozisyonu 5-8 saniye tutmanız ve zıplamamanız veya hızlı hareketler yapmamanız gerekir. Acının ötesine geçmeyin. Acı hissediyorsanız, durmanız gerekir.

Tree of Life Meaning

Germe Hareketleri:

 1. Egzersiz topunun üzerine yüzü aşağı bakacak ve omuzlarınızı hafifçe öne doğru hareket ettirin.
 2. Bir süre oturduktan sonra, ayağa kalkın ve ellerinizi belinize yerleştirin, ardından omuzlarınızı geriye ve kalçalarınızı öne doğru itin.
 3. Yüzü yukarıya bakacak şekilde yere yatırın. Bir dizini göğsünüze doğru çekin ve sonra diğer bacağınızı göğsünüze doğru çekin.
 4. Yukarıdaki konumu tutarken, gövdenin alt yarısını sola doğru çevirin ve dizlerinizi saat 10 yönünde çevirin, sonra saat 2 yönünde sağa doğru çevirin. Her pozisyonu 5-8 saniye tutmayı unutmayın.
 5. Yerde yatarken yüzü yukarı bakacak şekilde bacaklarınızı dizlerden bükün ve ayaklarınızı yere düz olarak yerleştirin. Bir köprü oluşturana kadar kalça alanınızı yavaşça yukarı itin. Sırt ağrısı hafifletmenin 25 doğal yolunun ikinci grubu sırt güçlendirmeyi içerir.
 6. Hindu tarzı ağız kavgası yapın. Bu, belinizi güçlendirecek, böylece her gün titizlikle başa çıkabileceksiniz.
 7. Oturmak. Oturmak karın kaslarınızı güçlendirir, aynı zamanda sırt kaslarınızın basıncını da alır.
 8. Süpermen konumu. Yüzünüzü yatırın ve vücudunuzun bir kase oluşturması için üst gövdenizi ve bacaklarınızı kaldırın ve pozisyonu birkaç saniye tutun.
 9. Ters Sinek. Yaklaşık 90 derecede yalın, her elinde 5-10 pound ağırlık kullanın, ardından her iki kolu da düz olarak kaldırın.
 10. Kol ve bacak kaldırma zıttı.Tüm ayakları alın, kollarınızdan birini tamamen uzatın ve sonra karşı bacağı kaldırın ve sonra diğer kol ve bacağa geçin.

Sırt ağrısı Gidermek İçin Yeme Ve İçme:

 1. Bol su için.
 2. Çok fazla şeker ve gazlı içeceklerden kaçının.
 3. B-12 vitamini yönünden zengin besinler yiyin.
 4. Kalsiyum seviyenizi artırın.
 5. Magnezyum açısından zengin yiyecekler yiyin.

Ayakta veya Otururken İyi Duruş:

 1. Uzun süre oturursanız beliniz için bir tür bel desteği kullanın.
 2. Oturuyorsanız veya ayakta duruyorsanız, sırtınız karnınıza ve omuzlarınız geriye doğru itilmiş şekilde oturun.
 3. Ayakta veya otururken basamaklı tabureye ayak bastırabilirsiniz.
 4. Uzun süre ayakta durmak zorunda kalırsanız, göğsünüzü dik tutun, omuzlarınızı geriye itin ve vücudunuzu yere doğru itin.
 5. Uzun süre masa başında oturmanız gerekiyorsa, aşağı bakmak zorunda kalmamak için bilgisayar monitörünüzü daha yüksek bir ayara yükseltin. Başınızı düz tuttuğunuzdan emin olun. Sırt ağrısı hafifletmek için 25 doğal yolun beşinci ve son grubu hareket etmeyi içerir.
 6. Uzun süre oturursanız, sağa ve sola yaslanın. Kendinizi ayarlamaya devam ettiğinizden emin olun.
 7. Daha fazla yürüyün. Yürüme sırt kaslarınızı güçlendirir.
 8. Ayak parmaklarınıza dokunmak için aşağı doğru bükün.
 9. Başınızı hareket ettirdiğinizden emin olun.
 10. Kendinize dev bir kucak verin.

Bahsettiğim Sırt ağrısı hafifletmenin 25 doğal yolu sadece birkaç öneri, sırt ağrısına yardımcı olacak çok daha fazlası var.

 

Sırt Ağrısı hakkında okuduğunuz için teşekkür ederiz

Gaming Mouse | Graphic Cards

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *